وبلاگ حقوقی انصاف

پژوهشگاهی در زمینه حقوق کیفری و جرم شناسی :::..dr.majahed@gmail.com..:::

ارائه درس جدید در زمان حذف و اضافه

ضمن تبریک سال جدید آموزشی خدمت تمامی دانشجویان و اساتید گروه حقوق، به اطلاع آن دسته از دانشجویانی که متقاضی ارائه دروس جدید در زمان حذف و اضافه می باشند می رساند درخواست مکتوب خویش را که به امضای حداقل بیست نفر از افراد متقاضی درس مورد نظر رسیده باشد به اموزش حقوق تحویل دهند تا در صورت موافقت اساتید مورد نظر و فراهم بودن فضای لازم برای برگزاری کلاس، درس مورد نظر در زمان حذف و اضافه ارائه گردد.

+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم شهریور ۱۳۹۱ساعت 12:29  توسط MAJD  | 

موضوعاتی برای پایان نامه

بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در انتخاب موضوع پایان نامه با مشکل مواجه بوده و حضوراً یا از طریق وبلاگ در خصوص انتخاب عنوان مناسب برای انجام تحقیق پایان نامه سوال می پرسند. لذا بر آن شدم تعدادی موضوع که برگرفته از عناوین مقالات شماره های اخیر مجلات حقوق دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی است در وبلاگ قرار دهم. انشاا... که مفید واقع شده و مورد استفاده حضرات قرار بگیرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 8:22  توسط MAJD  | 

طنز یا توهین (به بهانه توهین به مرحوم مقدس اردبیلی در رسانه ملی)

در حوزه درس آیات الاحکام (جزایی و حقوقی) که جزو دروس پربار و مبنایی رشته های حقوق و فقه به حساب می آید، نمی شود کتاب زبدة البيان في شرح آيات احكام القرآن (زبدة البیان فی براهین احکام القرآن) تالیف مرحوم مقدس اردبیلی (احمد بن محمد اردبيلي) را نادیده گرفت. این عالم رباني از مادري سيده و از پدري روحاني در روستاي (نيار) از توابع شهر اردبيل ديده به جهان گشود. تاريخ دقيق ولادت ایشان معلوم نيست ولي در تاريخ 993ه.ق ديده از جهان فرو بست و در جوار امير المومنين(ع) به خاک سپرده شد.

ماجرای ازدواج پدر ایشان که از خوردن یک سیب شروع می شود شنیدنی و قابل تامل است که چطور ایشان از صاحبان باغ که سه نفر ایشان در ایران و یک نفر ـ بنا بر قولی ـ در روسیه کنونی زندگی می کرده است طلب حلالیت نموده و در نهایت مالک چهارم شرط حلالیت را ازدواج با دخترش قرار می دهد که پدر مقدس اردبیلی قبول نموده و حاصل این ازدواج فرزندي صالح و بي نظير ، عالمي رباني افقه الفقهاء زمان شيخ احمد مقدس اردبيلي می شود. علامه مجلسی در مقدمه بحار الانوار می گوید: محقق اردبیلی در قداست نفس و زهد و فضل به مقام نهایی رسید . در میان متقدمان و متاخران علما، شخصیت بزرگی چون او سراغ ندارم . خداوند او را با ائمه طاهرین علیهم السلام یکجا گرد آورد . کتب او دارای بالاترین مراتب دقت نظر و تحقیق است....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 12:47  توسط MAJD  | 

آگهی جلسات دفاع حقوق جزا و جرم شناسی در شهریور سال 1391

دانشجویان گرامی که در صدد دفاع از پایان نامه خود در روزهای آتی می باشند لطفا مطلب ذیل را مطالعه فرمایند :

http://drjahed.blogfa.com/post-225.aspx


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 13:33  توسط MAJD  | 

دادرسان عادل

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 9:12  توسط MAJD  | 

شکنجه

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 9:1  توسط MAJD  |